NEWS FLASH
Tamara Ecclestone çmend plazhin - E premte, 24 Shkurt 2017 16:56
Mahnit Era Istrefi në klipin e ri ‘Redrum’ - E premte, 24 Shkurt 2017 16:54
Kimit i del gjoksi - E premte, 24 Shkurt 2017 16:47

Kuvend-Mesila Doda zgjidhet kryetare e grupit të PDIU-së

  • E enjte, Shk 16 2017

Në nisje të punimeve të sotme të Kuvendit, nënkryetarja Valentina Leskaj, njoftoi deputetët se grupi parlamentar i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet(PDIU), ka zgjedhur kryetare të tij, deputeten Mesila Doda.

Grupi i PDIU-së përbëhet nga tetë deputetë. Seanca e sotme nisi me diskutimin e deputetit socialist, Eduard Shalsi për ligjin “për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme”. Pjesë e rendit të ditës janë dhe pr/ligji “Për arsimin dhe formimin profesional”, ai “Për pronësinë industriale”, etj. Por, temat nga aktualiteti pritet të zënë kohën më të madhe të debatit parlamentar, duke spostuar çështjet e rendit të ditës nga diskutimi.

Lexuar 30 here
Publikuar ne Politike

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 118 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE