Kronike

E shtune, Mar 25 2017

Dy persona në pranga dhe 161 kilogramë hashash i sekuestruar është bilanci i një operacionit të ndërmarrë nga Policia e Lezhës.

E merkure, Mar 22 2017

"Free Time", ose e thënë në shqip “kohë e lirë”, ishte koduar operacioni i Policisë së Tiranës për goditjen e një grupi të shfrytëzimit të prostitucionit në kryeqytet.

E diel, Mar 19 2017

Policia dyshon se vrasja me mjete të forta e 44-vjeçarit Zarif Alliu, në fshatin Braçanj të Devollit, mund të jetë pasojë e konflikteve për prishjen e pazareve të drogës, pasi zona ku ndodhi ngjarja, përveç kalimit ilegal të klandestinëve drejt Greqisë, perdoret edhe si vend shkëmbimi i ngarkesave të hashashit mes trafikantëve.

Burime policore bëjnë të ditur se viktimës dhe dy shokëve të tij u kanë marrë një shumë prej 10 mijë lekësh të reja dhe telefonat celularë. Sipas deklarimeve, ata janë përleshur me një grup prej disa personash në afërsi të kufirit, ndërsa dyshohet se përveç viktimës, ka pasur të plagosur edhe nga grupi i agresorëve. Policia ka krehur të gjithë zonën, ndërsa, sipas dëshmitarëve, banorë në afërsi të zonës ku ka ndodhur ngjarja, tre personat kanë kërkuar ndihmë duke trokitur në banesat e tyre.

Pasi banorët u kanë dhënë ndihmën e parë, menjëherë është lajmëruar policia dhe ata janë transportuar në spital, por Zarif Alliu, 44 vjeç, nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra. Gjithsesi, policia thotë se nuk përjashtohet as pista e grabitjes. / Top Channel

E premte, Mar 17 2017

Një 32 vjeçar shqiptar me iniciale K.R, është arrestuar në Cueno të Italisë, pasi ishte shpallur në kërkim.

E premte, Mar 17 2017

“Kam kryer 21 vite burg e kërkoj që ato vite që më kanë mbetur t’i kryej në një burg të sigurisë së ulët”. Kështu shprehet Elidon Kotorrinjë nga të burgosurit që gjysmën e jetës e ka kaluar në qeli nën kushte të rrepta sigurie.

E premte, Mar 17 2017

Masakra në Itali e ndodhur vetëm dy vite më parë ku dy të rinj shqiptarë i prenë kokën një të riu vetëm 17 vjeç, është rikthyer sërish në vëmendje të mediave.

Faqja 1 ne 255

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 70 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE