NEWS FLASH
Tamara Ecclestone çmend plazhin - E premte, 24 Shkurt 2017 16:56
Mahnit Era Istrefi në klipin e ri ‘Redrum’ - E premte, 24 Shkurt 2017 16:54
Kimit i del gjoksi - E premte, 24 Shkurt 2017 16:47

Vendi

E merkure, Shk 15 2017

Kryetarja palestineze Hanane Achraoui deklaroi sot se pozicioni i administratës Trumë mbi zgjidhjen me dy shtete, në thyerje të dukshme me atë të administratave të mëparshme për të zgjidhur konfliktin me Izraelin, nuk ka asnjë kuptim.

E merkure, Jan 04 2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, raportohet të jetë arrestuar në Francë.

E enjte, Dhj 15 2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka në plan të njoftojë muajin e ardhshëm se do ta kalojë kontrollin e bizneseve të tij në duart e fëmijëve dhe drejtuesve ekzekutivë, për të eliminuar çdo konflikt të mundshëm interesi.

E diel, Gus 14 2016

Në Mitrovicë ka filluar revitalizimi i urës mbi lumin Ibër, që ndanë pjesën jugore me atë veriore të banuar me serbë. Lajmin e ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Mitrovicës jugore Agim Bahtiri, duke theksuar se marrëveshja e Brukselit do të zbatohet deri në fund. ‘’Sot në orën 10 kanë filluar punët, dhe kompanitë e kontraktuara janë duke e pastruar me kamionë e bagerë..‘’ ka deklaruar Bahtiri. Ndryshe, marrëveshja për revitalizimin e urës vjen pas dialogut të zhvilluar në mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. ‘’Ne kemi marrëveshje që kemi arritur në Bruksel dhe kjo marrëveshje do të zbatohet pikë për pikë. Punët që janë neglizhuar dei tash janë çështja e nënshkrimit të memorandumit të kufijve administrativ. Tash kjo pjesë është duke u pastruar dhe kompanitë janë duke i kryer punët e veta”, ka thënë Bahtiri. ,Ora News/

E marte, Gus 09 2016

Kopertina e gazetës së njohur amerikane, San Francisco Chronicle, ka shkruar një artikull interesant rreth Shqipërisë dhe faktit që Mbreti i Shqiptarëve e braktisi fronin.

E marte, Kor 26 2016

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, (MEI) Damian Gjiknuri dhe Ambasadorja e Republikës Federale të Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schütz, nënshkruan të martën në Tiranë, marrëveshjen për financimin e linjës së interkonjeksionit 400 kilovolt Shqipëri-Maqedoni.

Faqja 1 ne 14

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 125 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE